Předávání dětí

Sem vložte podnadpis


Jak naplánovat pohodové předání dětí průvodcům:

Příprava doma

Víme, že některá rána bývají náročná. Chtěli bychom, aby byla už jen plná úsměvů a radosti a věříme, že společně to určitě zvládneme. Nejdůležitější je ujasnit si pravidla, nebo hranice, abychom všichni věděli, co očekávat. Pro děti je to nesmírně důležité.

 1. Ranní příchod do školky je možný v rozmezí 8:00 - 8:30 hodin.
 2. Předávání dětí průvodcům proběhne nejpozději do 8:45 hodin - rodiče budou odcházet z ranního zázemí školky, v 9:00 budeme odcházet na autobus a následné výpravy do lesa.
 3. Pokud je nové dítě ve školce a potřebuje delší aklimatizaci, využijte možnost strávit první týden s námi. Děti tak získají jistotu a zvyknou si na prostředí a rituály, průvodce a ostatní děti.

Důležité je probrat vše doma. Domluvit se, jak bude ranní předávání probíhat. Získáte tak jistotu nejen vy, ale hlavně vaše dítě. Osvědčené jsou kartičky, které vše ukazují i s časovým rozhraním. Pokud je pro vás stresující celé ráno, nakreslete si ho celé (děti si pak dobře vizualizují, co se bude dít), další možností je přehrát si vše s plyšáky jako pohádku:

 1. Obléknout se
 2. Nasnídat se
 3. Vyčistit zuby
 4. Obout boty
 5. Vzít si baťůžek
 6. Vyrazit do školky
 7. Příjezd (příchod) do školky
 8. Váš rituál (předem se na něm domluvte) před předáním (např. společně se přivítáte s ostatními, zahrajete si hru, dáte si závod,...).
 9. V 8:45 rodiče odchází - ukažte si přesně na ručičkách, kde bude velká a kde malá ručička.

Poté, co spolu vše proberete, zeptejte se, je-li to tak pro vás všechny vyhovující. Potřebujete-li ještě něco, můžete se domluvit.

Pokud dítě potřebuje, aby s ním rodič pobyl v zázemí školky delší dobu, přijeďte, prosím, včas.