STAN v praLESE

Bydlete ve stanu v praLESE: 

Ahoj, NABÍZÍM můj stan v pralese.

Co POTŘEBUJI já: 

Aktuálně potřebuji vybourat betonovou podlahu v přízemí kamenného baráčku, odnosit suť z právě vybourané zdi v prvním patře, zbourat jinou zeď v přízemí (cihla nastojato), obouchat omítky, opravit staré dveře, vyndat ty, které nejdou zavřít a dát tam ty staré krásné opravené, trochu poopravit střechu na seníku, při více účastnících vyheverovat kůlnu a stabilizovat ji na dalších pár let, instalatéřské práce (bude se vrtat a připojovat PV do baráku)....a mnoho mnoho dalšího... Řemesla všeho druhu se hodí. Jo a taky nevím, kde vybafne jakej čert, že...V případě pomoci na vícero dní, poskytnu ubytování v kamenném baráčku ve kterém se bude pracovat. Ve druhém patře zatím nesvítíme lustry, ale alektřinu taháme prodlužkou z prvního patra. Lednička, mrazák, vařič fungují. A dole/v prvním patře je elektřina všude... Jo a taky nefunguje bojler, takže se myjeme ve studené, nabo si uděláme teplou lážeň v kalfasu.

Finančně mohu přispět také, pokud by revanž s ubytováním ve stanu nebyl dostatečný.

TAKŽE, kdybyste si chtěli vyměnit den ve stanu s Vaší polovičkou, nebo možná lépe bez ní, v naprostém soukromí za den Vaší pomoci, budu ráda. 

Termín domluvíme.

Děkuji Dana, 723 491 502


A nebo můžete ve stanu v praLESE bydlet jen tak:

Zázemím vám bude velký stan a malá maringotka v šumavské džungli.
Na místě najdete vše, co k bytí potřebujete. Pokud jste zvyklí na teplo, sbalte si raději spacáky, k dispozici jsou ale dvě peřiny (200x200).
Na pozemku, přímo před stanem, se nachází unikátní muzeum a sklep, který nám můžete pomoci odkrývat, rýč je pod podestou stanu.
Nejbližší sousedi jsou ovce a kozy a možná kůň Janek.
V říjnu a květnu je ve stanu plynového topidlo v rámci ceny za stan.

Prostor

V našem velkém stanu najdete dvoulůžko (na požádání přidám lůžka pro další osoby), jednoduchý úložný prostor, 2 křesla, stolky...
V malé přilehlé maringotce je technické zázemí a jedno lůžko:
V marinotce vaříme. K dispozici je plynový vařič a veškéré nádobí. Najdete i litinové nádobí a "vok" plotnu na třech nožkách na vaření venku na ohni. V maringotce je sekera, pilka, lehátka na pozorování hvězd a rozjímání a další velmi důležité věci... Pod maringotkou jsou napichováky/opékáky na buřtíky/kukuřici/sýr. Maringotka je uzamykatelná a vznikla nám tak možnost zapezpečit i vaše cennosti, když jdete třeba na výlet ke Křemennému potoku.
Na pozemku najdete ohniště, suchý záchod, solární sprchu, průtočnou vanu na chlazení nápojů a ku svlažení ducha i těla, pult k mytí nádobí, muzeum, sklep, dopravní značení na toaletu...
Mazlíčci mohou být ustájeni či spát před či ve stanu. Pelíšek pro ně máme. Tedy pokud Váš kamarád není jednorožec, ale spíš maximálně středně velký pes.
Ve stanu a na pozemku nemáme elektřinu. K chlazení využívejte vodu vany či sklep, který odkrýváme. Ku svícení jsou na místě solární lampionky, svíčky, lucerničky a led lampičky, ale určitě si přibalte vlastní baterku.
Stan je primárně určen pro dva lidi, aby příjemně se bylo... Do stanu ale ráda přidám matrace pro další dva dospělé a dvě děti. Bude těsno, ale jde to. Jedno spací místo vzniklo také v maringotce. Zázemí proto pojme až 7 lidí. Za každého dalšího návštěvníka nad dvě osoby si účtuji 300 Kč/den. Skutečný počet návštěvníků je třeba předem nahlásit, abych připravila správný počet lůžek a čistě povlečených přikrývek/polštářů.
POZOR:
Ke stanu nelze dojet autem!

Přístup pro hosty

Hosté parkují na návsi či po domluvě v našem dvoře a do zázemí musí dojít po svých, je to cca 200 metrů, žáleží odkud se jde.
Z návsi je cesta po asfaltové silnici, pak po louce a poté cca 50 metrů mokřadem (na tuto část můžeme zapůjčit holinky/gumovky - disponujeme velikostmi 43, 41, 40, 38, 39 a 35). Zdatnému šťastlivci se často podaří mokřadní část přejít suchou nohou i v nízkých botách.
Ke stanu nelze dojet autem!

Další věci, které stojí za zmínku

Místo je panenské a okolí ještě více, chovejte se ke všemu kolem s vděkem. Na okolních loukách rostou chráněné rostliny a dokonce zde byl identifikován nejeden endemitní druh - třeba vratička měsíční.
Pro PITNOU VODU (prvních 10 litrů je automaticky připravených v demižonu ve stanu) musíte k prameni, ze kterého berou vodu místní a napájí i místní vodovod. Zdroj je vzdálen cca 300 metrů. K dispozici budete mít demižonek (10 litrů) a skleněnou nádobu s kohoutkem.

Více informací u Dany Staré na tel. 723 491 502