horaLOVÉ:                                             zabydlete se u nás pod HOROU

V hlubokých šumavských hvozdech plných nejroztodivnějších bytostí pod majestátní horou Bobík jsme my, horaLOVÉ.

U nás pod HOROU miLujeme hOru a krásyplné Věci pod ní, v nEbi i na zemi: 

  • větrnou hru se stébly trávy a rostlinkami na louce, 
  • zurčení a pohyb vody, která má tu moc vzít si to staré, 
  • tanec a praskot ohně, 
  • habitus květinky ve tvaru mamutí nožičky, jejíž předci si pamatují, jak vznikla ropa,
  • bzukot opylujícího hmyzu, hlavně původní včely černé, která ze Šumavy nevymizela, i když její chov je zakázán,
  • tempo rostoucí mrkve a to ticho a nekonečná energie země, která ji obklopuje
  • houpací síť ve stromě
  • a mnoho dalšího... 

Zabydlete se ve stanu v praLESE nebo v MECHové maringotce u velkého smrku. Zabydlete se u mne výměnou za Váš čas a pomoc, nebo zůstaňte jen tak a objekt si pronajměte:


Co POTŘEBUJI já: 

Aktuálně potřebuji zednické, instalatérské, elektrikářské, zahradnické a další práce všeho druhu: bourací práce: pneumatickým kladivem/sbíječkou odstranit podlahy ze dvou místností v přízemí kamenného baráčku, odnosit suť z právě bouraného do připraveného kontejneru, zbourat zeď v (klasická cihla nastojato). Dále je třeba obnažit omítky a stropy, opískovat, opravit staré dveře, vyndat ty, které nejdou zavřít a dát tam ty staré krásné opravené, trochu poopravit střechu na seníku, udělat sondy na východní zdi, přeskládat dřevo z chlívku do kůlny, při více účastnících vyheverovat kůlnu a stabilizovat ji na dalších pár let, opravit dvě ohrady a postavit nad barákem další (jen el. ohradník, bleskojistky), aby se beran s kozou mohli vesele pást a já se synkem nemuseli vesele kosit/sušit/hrabat (když seník ještě seno na další rok má), a mnoho mnoho dalšího... Řemesla všeho druhu se hodí! 

Mám přislíbenou pomoc 3 chlapů na víkendy a další dva chlapy na dny v týdnu, můžete se ale přidat nebo dělat cokoliv samostatně, něco se určitě najde :).

Barák to je krásný, má 200 let, ale může být nepředvídatelný. Nevím, kde vybafne jaký čert, že...

V případě pomoci na vícero dní, mohu poskytnout i ubytování v kamenném baráčku ve kterém se bude pracovat. Ve druhém patře zatím :) nesvítíme, ale elektřinu taháme prodlužovačkou z prvního patra. Lednička, mrazák, vařič fungují. A dole/v prvním patře je elektřina všude... Jo a taky nefunguje bojler, takže se myjeme ve studené nebo si uděláme teplou lážeň v kalfasu nebo jdeme do Blanice.

ˇVšem pomocníkům za práci mohu zaplatit a ráda zaplatím, pokud by revanž s ubytováním ve stanu nebo maringotkou nebyl dostatečný.

TAKŽE, kdybyste si chtěli vyměnit den ve stanu s vaší polovičkou, nebo možná lépe bez ní, v naprostém soukromí za den vaší pomoci, budu ráda. K tomu všemu nabízím zdarma apiterapii v podobě pití ranního šálku kávy u včel. Všude na pozemku nám rostou mocné bylinky (třeba kopřivy :)), o ty se také ráda rozdělím a mok připravím. 

Termín a detaily domluvíme.

Děkuji 

Dana, 723 491 502


Stan
Stan
Výhled o baráku
Výhled o baráku
Zbojnické místo v baráku
Zbojnické místo v baráku
Včely v sadu
Včely v sadu
Noční fotka jedněch hostů...
Noční fotka jedněch hostů...
Důmyslné lůžko ve stanu
Důmyslné lůžko ve stanu
Apiterapie - ranní šálek kávy
Apiterapie - ranní šálek kávy