PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY byly parádní

03.09.2021

V termínech 2-6.8. a 9-13. jsme uspořádali 2 dětské příměstské tábory na Libínském Sedle s možností vyzvedávání dětí v Prachaticích. 

První tábor se nesl v duchu příběhu mladého kouzelníka Harryho Pottera a jeho kamarádů, kteří studují v Bradavicích a bojují proti černé magii. Harryho kamarádka, poštovní sova Hedvika, dětem každý den zanechala v zázemí tábora zprávu s úkoly na následující den a "náhodou" vždy vytratila i několik svých krásných bílých brk. Děti pak trávily velkou část dne v přírodě plněním úkolů. Za celý tábor vzniklo mnoho nových přátelství a děti se naučily spolupracovat. Spolupracovat se naučily hned první den, kdy se musely dostat po kolejích spěšným vlakem do Bradavic. Realita byla taková, že dohromady překonávaly 20 metrů dlouhou slack line a za pomoci celé skupiny se dostaly přes kaňonek od jednoho stromu k druhému, z nichž každý značil zastávku vlaku, a to nástupiště 9 a 3/4 v Kings Cross a Bradavickou školu čar a kouzel

Druhý příměstský tábor se nesl v duchu příběhu Hobita, který se ve skupince trpaslíků a kouzelníka vydává osvobodit Osamělou horu, kterou ovládl drak Šmak. Cestou zažívá podivná skupinka s půlčíkem mnohé radosti a strasti. Příměstský tábor začal tím, že skupinka objevila staré mapy z kůže popsané zvláštním písmem, tyto mapy měly skupinu dovést k tajnému vchodu do hory. Cesta byla ale velmi daleká a znaky v mapě nečitelné a podivná skupina se musela vypořádat s nejrůznějšími nešvary a diskomfortem putujících . Důležité je, že vše skončilo pozitivně a za tu dlouhou cestu se skřítci, půlčík i čaroděj naučili mnohému, hlavně spolupráci. Vznikla nová přátelství a děti i vedoucí si společný čas užili.

Příměšťák byl pro všechny velmi intenzivní. Děti se naučily mnohému. Den byl tráven z 99 % venku, v lesích, loukách, v rybnících. 

Děkujeme MAS Šumavsko, městu Prachatice (Grant volnočasové aktivity) a CČSH za finanční podporu a tím umožněni realizace příměstských táborů.