Příměstské tábory 2022

13.05.2022

Příměstský tábor je organizován spolkem Starej svět v termínu 8-12. srpna

- téma tábora je: Prokleté pirátské zlato -

 • Místo konání: Blanice u Bavorova (kam se bude jezdit z Prachatic vlakem)
 • Vedoucí: Dana Stará, Eliška Lehečková, Petr Vomáčka
 • Věková skupina: 5-12 let, po předchozí domluvě bereme i starší děti, v případě, že jich máme více (skupina by pak byla rozdělena v některých aktivitách na starší a mladší)
 • Cena příměstského tábora: 2100 Kč
 • Obědy jsou v ceně, svačiny zajišťují svému dítěti rodiče na každý den
 • Příměstský tábor bude probíhat od pondělí 8.8. do pátka 12.8. v době od 7:20 do 15.30 hod. Noc ze čtvrtka na pátek budeme s dětmi na táboře již tradičně přespávat. Takže je tábor od pondělí do pátka a pokud dítě bude na táboře přespávat, tak odjede ve čtvrtek ráno a vrátí se v pátek odpoledne. 
 • První den je sraz v 7:00 na vlakovém nádraží, rychle si předáme a podepíšeme zbylé dokumenty, vlak v 7:32 nečeká...
 • Ranní i odpolední schůzka dětí je:  
 • na vlakovém nádraží v Prachaticích před nádražní halou (ráno 7:20 (7:34 jede vlak), 
 • odpoledne vyzvedávejte na své děti čekejte v 15:30 na vlakovém nádraží PT (v 15:32 přijíždí vlak).

POTŘEBNÉ DOKUMENTY: 

Na příměstský tábor není třeba potvrzení od doktora!

Celkem je třeba k příměstskému táboru vyplnit a odevzdat 2 dokumenty, plus kopii kartičky zdravotní pojišťovny v jednom z nich:

 1. Přihláška, včetně souhlasu s GDPR - Přihlášku pošlete emailem a pak originál poštou či první den tábora (ještě bude aktualizována)
 2. Doplňující záznamy rodičů a BEZINFEKČNOST - první den tábora S DATEM NÁSTUPU NA TÁBOR

Přihlášky prosím odevzdávejte elektronicky na email: starejsvet@gmail.com nebo do fyzicky do schránky na adrese Budovatelská 1067. Jako potvrzení, že jsem přihlášku dostala, posílám sms na uvedený kontaktní telefon. Pokud sms nedostanete do 3 dní, raději mi zavolejte na tel. 723 491 502 Dana Stará, děkuji. (Neposílejte mi prosím přihlášky na můj whatsup, facebook, messenger, signal a jiné.... hodně špatně se mi pak dohledává, co kdo kam poslal, pokud náhodou nejsem každý den online.) 

 Více info na tel. 

 • 723 491 502, Dana Stará
 • v případě, že se hlásíte v červenci, pistě na email starejsvet@gmail.com nebo volejte Elišce, 721 378 887

Rodičům dětí a dětem:

Zdravíme vás,

jsme Dana, Eliška a Petr a jsme zodpovědné osoby pro většinu vašich dotazů, ale kontaktujte raději jen Danu - 723 491 502, když Vám tel. nezvedne, pošlete prosím sms: tábor a přaní, zavolá Vám určitě zpět. Jsme skauti či členové České tábornické unie, trochu jsme viděli svět a trochu jsme pořád do větru, ale těmi léty, co jsme prožili, jsme již velmi zodpovědní! Máme děti a jsme si vědomi všech nástrah, zároveň je vedeme k tomu, aby šly trochu i za tu svou hranici komfortu, protože kdy, když né v dětství a to vše s láskou a péčí a porozuměním!

Prosím nevolejte v průběhu tábora, pokud to nebude nezbytně nutné. Budeme pečovat o vaše děti a starat se o jejich bezpečíJinak bychom si přáli, nechat všechny dětské  telefony doma. Ale v případě zájmu můžeme udělat i telefonický tábor :-)

Naše tábory se zaměří na zkušenost z dobrodružství a na učení se hrou. 

Tábor bude veden v duchu hlavního tématu tábora. Děti se mohou těšit na různé hry na sílu, obratnost i chytrost. Na táboře bude bojování v kruhu, míčové hry a hry všestranného zaměření na stmelení kolektivu a přátelství, pletení věnečků, stavění oltáříků lesním bytostem, povídání si o nich, vaření na ohni, rozdělávání ohně, dovednosti s nožem. Budeme stavět bunkry, vyrábět různé nástroje a zbraně. Pokusíme se najít dost smůly na výrobu loučí a zažijeme mnoho dalšího.

Budeme se pohybovat především ve vísce Blanici a kolem ní.

V obou turnusech budou děti mít možnost jednu noc přespat v zázemí příměstského tábora, na půdě, pod přístřeškem či pod širákem. Je to dárek pro Vás rodiče. Můžete tento čas využít pro sebe, když to půjde :-) a mít více energie pro Vaše děti.

Budeme se těšit

Dítěti sbalte s sebou/na sebe:

 • vhodnou obuv, vhodné oblečení do deště i sucha (je možné nechat na ramínku v zázemí příměstského tábora celý týden), 
 • pokrývku hlavy, 
 • ešus na oběd (nebo miska, jiná nádoba), lžíce popř. jiný příbor (mytí budou zajišťovat děti (v zázemí tábora) či rodiče doma (dítě si vše v pytlíku může odnést domů a další den přinést zase čisté)),
 • batoh a v něm výše uvedené.

Do batohu dítěti sbalte: 

 • svačinu na celý den. Dbejte prosím u svačiny na to, že v zázemí není lednice a v případě lakto výrobků promyslete vhodnost v rámci letních teplot. Obědy jsou v ceně tábora a jsou zajištěny.
 • pití, (pokud budeme v zázemí, je možné pitnou vodu doplnit)
 • pláštěnku/oblečení do deště, 
 • kapesník - jeden čistý hadrový a balíček papírových (na smrkání, utírání nosu, oděrků)
 • nůž (Pokud jej dítě doma používá, přibalte zavírací nůž dítěti do batohu. Pokud dítě s nožem nemá zkušenost, informujte o tom vedoucí, ale i přesto dítěti nůž sbalte. Po zkušenosti z minulého roku, kdy zmizely dva nože (jeden několikrát na výletě, až se potřetí již nenašel a ten druhý se asi vstřebal do časoprostoru - byl krásný, s bekasínou), doporučujeme dát nůž na krk či karabinu do batohu),  
 • další dle uvážení rodičů (aplikace slun. krému, repelentu...). 

Doma, před táborovým dnem, aplikujte sluneční krém a repelent. V případě zakousnutých klíšťat: Klíšťata hned vytáhneme pinzetou a místo vpichu dezinfikujeme, kdyby někdo nesouhlasil a raději počkal celý den a pak své dítě chtěl vézt do nemocnice, musí si o to výslovně říci. 

Zdravotnické kurzy zaměřené na děti máme, takže jsme schopní poskytnout první pomoc, ošetřit všechny běžné oděrky, řezné rány atd.. 

V případě větších úrazů

 1. zajistíme první pomoc (jeden lektor zajistí první pomoc, druhý volá a hlídá ostatní děti), 
 2. voláme o pomoc, 
 3. voláme rodičům.

Nezapomeňte k přihlášce doložit bezinfekčnost Obě jsou na této stránce nahoře. Žádné potvrzení od doktora není potřeba.

Děkujeme

Dana, Eliška, Petr


Letní příměstské tábory jsou podporovány městem Prachatice

Děkujeme