Příměstské tábory na Libínském Sedle, léto 2020

17.08.2020

Prázdniny už se pomalu chýlí ke konci, ale kamarádi a zážitky z léta dál zůstanou v našem srdci...

Za podpory města Prachatice a Církve československé husitské (CČSH) uspořádal spolek Starej svět ve spolupráci s farou CČSH Prachatice na začátku srpna 2020 dva turnusy příměstských táborů, z nichž oba se konaly na Libínském Sedle.

První proběhl ve dnech 3-7. srpna a provázelo ho téma "Přežití na hoře Li" a druhý 10-14. srpna s hl. tématem "Do nitra hory". Oba tábory spojovala myšlenka trávit čas venku s kamarády a poznat i sebe a své hranice.

Počasí prvních dní prověřilo fyzickou a psychickou připravenost všech zúčasnivších se. Díky celodenním dešťům děti na pozemku vytvořily bahniště s odtokem, připravily díru na ohniště (z té se také záhy stalo bahniště) a naučily se mnoho deskových her, ti větší hrály v šach. Další dny bylo naopak všem tak horko, že se musely močit v rybníčku na Libínském Sedle a na epesním voru z PET lahví plout neorganizovaně sem a tam a programově ho potápět ku osvěžení všech. Vyvrcholením prvního turnusu byla "bojovka" a setkání s vílou hory Li u samotného vrcholu hory Libín (Li - název, Bin - Jedná se s největší pravděpodobností o zkomoleninu všekeltského beann ve významu hory, pohoří). Děti z druhého turnusu musely zase projít stezku odvahy a po světelných značkách dojít k pokladu. Po večerním programu obou příměstských táborů si děti opekly a uvařily na ohni večeři a přicházející noc strávily pod širákem se Samuelem nebo v maringotce s Danou. Pro všechny, i pro ty nejmenší, byla závěrečná noc velkým zážitkem.

Děkujeme městu Prachatice (programu granty 2020 - volnočasové aktivity) a CČSH za finanční podporu příměstských táborů na Libínském Sedle.

Spolek Starej svět