Piráti objevili v okolí Prachatic zlato

05.09.2022

V termínu od 8-12. srpna 2022, od pondělí do pátku, jsme jako spolek realizovali příměstský tábor s názvem "Prokleté pirátské zlato".

Piráti a pirátky od 5 do 12 let se každé ráno a odpoledne scházeli a rozcházeli v Prachaticích na vlakovém nádraží. Jednu noc museli na táboře přespat, aby se mohli sejít s Velkým pirátem Vrabčákem a jeho smradlavými kamarády.

V nesourodé skupině mladých pirátů byly od samého počátku potyčky o moc na denním pořádku. Každý chtěl vládnout a každý chtěl hodně zlata jen a jen pro sebe. Bohužel na počátku piráti neměli ani jídlo, natož loď nebo zlato.

Líná chátra se musela za necelý týden naučit orientovat v mapách, používat sextant, rozdělat oheň, udělat si jídlo, spát ve starém zchátralém stavení, postavit loď, doplavat na pustý ostrov, zvládnout manévrovat v peřejích, předpovídat počasí...

Piráti na samém konci našli zlato, někteří ještě stihli okrást jiné, ale každý si ukořistil alespoň pár valounků. Nejdůležitější bylo, že všichni přežili všechny bouře Neptunovo moří a bohatší o pár modřin, mnoho zážitků a nové kamarády se šťastné vrátili zpátky ke své nepirátské rodině, kde konečně našli bezpečí.

Zhodnocení aktivity: Prožitý čas na příměstském táboře byl pro všechny velmi intenzivní. Děti se naučily mnohému. Celý den byl tráven venku, v lesích, loukách, rybnících... Některé výzvy se zdály nesplnitelné, ale nakonec se ukázalo, že je to velká zábava, a tak piráti na oběd většinou přicházeli pozdě, protože se k výzvě vraceli a opakovaně si ji zkoušeli splnit.

Za spolek Starej svět z. s.

Dana Stará

Městu Prachatice děkujeme za finanční podporu, a tím umožněni realizace teto aktivity.